Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Program Mosty dla regionów

22.05.2018

Uzupełnienie lokalnej infrastruktury drogowej o brakujące przeprawy mostowe w ciągach dróg będących w zarządzie jednostek samorządu terytorialnego przewiduje rządowy program Mosty dla regionów.  

Program, finansujący przygotowanie dokumentacji dla nowych przepraw mostowych, będzie realizowany w latach 2018-2022.

Dzień Strażaka w Kraków Airport

19.05.2018

- Lotniskowa Służba Ratowniczo-Gaśnicza zapewnia bezpieczną pracę Kraków Airport. Z okazji Dnia Strażaka, wszystkim Państwu składam serdeczne życzenia i podziękowanie za ofiarną służbę. Nowy sztandar Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej jest symbolem najwyższego prestiżu społecznego, jakim cieszy się Wasz zawód oraz patriotyzmu, wartości i tradycji lotniskowych strażaków - powiedział minister Andrzej Adamczyk.

Umowa na rozbudowę obwodnicy Łańcuta podpisana

18.05.2018

18 maja 2018 r. podpisana została umowa na rozbudowę 5,8 km odcinka DK94 Łańcut - Głuchów, stanowiącego obwodnicę Łańcuta. Wykonawcą prac będzie firma Budimex SA, która zrealizuje inwestycję za 115,8 mln zł w ciągu 34 miesięcy. Zadanie jest finansowane z budżetu państwa.

Minister Andrzej Adamczyk o modernizacji linii kolejowej Lublin - Stalowa Wola Rozwadów

18.05.2018

- Naszym celem jest kolej bezpieczna, komfortowa i punktualna – w każdej części naszego kraju. Polska jest jedna, wierzymy, że tak samo ważne są inwestycje w infrastrukturę w dużych miastach, jak i w mniejszych. Konsekwentnie realizujemy Krajowy Program Kolejowy, dzięki któremu zmienia się oblicze transportu kolejowego w Polsce. Stalowa Wola zyska także dzięki Programowi Inwestycji Dworcowych - powiedział  minister  infrastruktury Andrzej Adamczyk 18 maja 2018 r., podczas konferencji podsumowującej modernizację linii kolejowych na odcinku Lublin - Stalowa Wola Rozwadów. 

O nowych technologiach w transporcie na konferencji TRANSBALTICA 2018 w Wilnie

17.05.2018

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wziął udział w zorganizowanej w Wilnie międzynarodowej konferencji TRANSBALTICA 2018 „Innovations and Digitalization: Transport In the Future Economy", poświęcanej wdrażaniu innowacji i technologii cyfrowych w transporcie. Spotkał się też z ministrem transportu i komunikacji Republiki Litewskiej Rokasem Masiulisem.

Wiceminister Andrzej Bittel spotkał się z ambasadorem Gruzji

17.05.2018

17 maja 2018 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Andrzej Bittel spotkał się z Ambasadorem Gruzji w Polsce Ilią Darchiashvili. Spotkanie miało charakter kurtuazyjno-zapoznawczy i stanowiło element kontynowania dobrych relacji między oboma państwami w dziedzinie transportu.

Wygodniej na 7 stacjach i szybciej koleją do Zakopanego

16.05.2018

PKP Polskie Linie Kolejowe SA ogłosiły szacowany na ćwierć miliarda zł przetarg na modernizację linii kolejowej Sucha Beskidzka – Chabówka. Dzięki inwestycji podróżni zyskają lepszą obsługę na 7 stacjach i przystankach między Suchą Beskidzką a Chabówką. W ramach inwestycji zostaną przebudowane tory i obiekty inżynierskie,  zwiększy się też bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych.

Nowe Międzynarodowe Szlaki Transportowe

15.05.2018

Możliwości rozwoju alternatywnych tras transportu kolejowego i intermodalnego na trasach z Azji do Europy były tematem konferencji „Nowe Międzynarodowe Szlaki Transportowe”, zorganizowanej 14 maja 2018 r. przez Krajową Izbę Gospodarczą. W konferencji wziął udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Andrzej Bittel, przedstawiciele PKP SA, PKP LHS, ambasad oraz zarządców kolei z państw, przez które prowadzą euroazjatyckie szlaki transportowe, eksperci oraz przedsiębiorcy.

Czesi zbudują przedłużenie drogi S3

15.05.2018

15 maja 2018 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, na zaproszenie ministra transportu Republiki Czeskiej Dana T’oka, wziął udział w inauguracji budowy autostrady D11 Smiřice – Jaroměř. Droga jest częścią szlaku prowadzącego z Pragi do granicy z Polską w Lubawce, gdzie połączy się z drogą ekspresową S3.

Rozpoczyna się ostatni etap modernizacji trzech wiaduktów na północy Krakowa

15.05.2018

PKP Polskie Linie Kolejowe SA zakończą modernizację trzech wiaduktów. Pociągi pojada szybciej i bezpieczniej. Krakowianie zyskają lepszy system komunikacji drogowej. Pomiędzy Krakowem Głównym a Mydlnikami pociągi korzystają już z odcinków nowych torów. Teraz ruszyła przebudowa drugiego toru i wiaduktów.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook